TRAVİAN FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travianforum :: Forum 1 Numaralı Travian Forumu :: Hoş Geldiniz

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Oyunun başlangıcında Galya için stratejiler

YazarMesaj
italyanN

Oyunun başlangıcında Galya için stratejiler Empty
MesajKonu: Oyunun başlangıcında Galya için stratejiler   Oyunun başlangıcında Galya için stratejiler I_icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 11:27 am

GİRİŞ
Merhaba arkadaşlar size bugün denemelerim sonucu Galyalıların başlangıç stratejilerini yazacağım.Yanlışlarım olabilir doğaldır ancak bunu minimuma indirebilmek için elimden geleni yaptım(tecrübeli oyunculara sordum,denedim,hesapladım vs)…
Öncelikle ben size Galyalıların WW’ye kadar ne yapacağını anlatmayacağım.Çünkü bana göre başlangıç dışında şunu yap şunu şunu yap diye bir strateji olmaz.Neden derseniz;oyunun ilerleyen dönemlerinde (3. köyden sonra)her yapılan bina,asker vs oyunun kaderini belirler.Bu yüzden o dönemlerde belli strateji yerine duruma göre yeni bir strateji belirlemek gerekir bu da size kalmış bir şey.Yanlış yaptım diye üzülmeyin başarı tecrübeyle,tecrübe de yanlış kararlar ile gelir.=)Neyse fazla uzatmayım siz olayı anladınız…Lütfen ben “Bitti” diyene kadar mesaj yazmayınız.
GALYA ASKERLERİ:
Öncelikle Galya askerlerini tanıyalım.(Oyun yönergesinden alıntı yapacağım ve altına kendi görüşümü ekliyorum):
1.Phalanx:
Hammadde Değerleri:100 130 55 30
Hızı:7
Taşıma Kapasitesi:35
Saldırı Değerleri:15-40-50

Bu askerin oyunun başında verilmesi Galya’nın seçilmemesinin %80 nedenidir. Oyunun başında atlı olmayacağı halde atlı defansının insanüstü değerde olması,hammadde taşıma kapasitesinin rezil derecede olması,ve saldırısının çok düşük olması;öyleki 15 tanesi bile 1 sıçanı (KÖY NÜFUSU DAHİL EDİLMEDEN)ancak kayıpsız kesebiliyor.Oyunun başında işe yaramaz ancak ileride druyid ile çok iyi ikili oluşturur.

Oyunun başlangıcında Galya için stratejiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» oyun başında galya ve roma
» Yeni Fikir İlanı İçin Yönerge
» Aynı bilgisayardan oynayanlar için UYARI
» Altınlı hesaplar için 25 altına 100 asker tarifesi
» Dünya Harikasını 100. Seviye Getirmek Için Kullanılacak Kolay Bir Taktik